Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog

Hasta karyolası ve hasta yatakları ürünlerinin tanıtımının yapıldığı, satışının yapıldığı web sitesi.

Hasta Karyolası

Havalı Hasta Yatağı Özellikleri

Havalı hasta yatağı yatmak zorunda olan hastaları düşünerek üretilmiştir. Çünkü sürekli yatan hastaların hareket edemediğinden dolayı bu bölgelerdeki hücreler ölmektedir. Bu yüzden hastaların sağlıklarına bir an önce kavuşmaları için ve bu olumsuzluklardan etkilenmemeleri adına bu yataklar üretilmiştir.

Havalı Hasta Yatağının Genel Özellikleri Nelerdir?

Havalı hasta yatağı özellikleri şu şekilde sıralanabilir.Hastanın önemli bölgelerine kan akışının geçmesini sağlar. Bu yüzden tedavi süreci için çok önemlidir. Yalnız şunun bilinmesi gerekir ki bu yatakların direkt tedavi edici bir özelliği yoktur. Sadece tedaviye destek ve yardım amaçlı olarak kullanılabilir. Bu yatağın amacı hastanın mevcut durumunu korumak ve hastalığın daha da ilerlemesini önlemektir.

Kaç Çeşit Havalı Hasta Yatağı Vardır?

Havalı hasta yatağı özellikleri kendi içinde de kollara ayrılır. İnsanların aklında oluşan bir diğer soru ise kullanımı zor olmasıdır. Ama düşünüldüğünün aksine kullanımı gayet basit ve pratiktir. Özellikle hastanın rahatı düşünülerek yapılmış olup havalı olması ve masaj yapma özelliğiyle de rahatlama sağlamaktadır. Havalı hasta yatağı antibakteriyel özelliktedir. Yani hastanızın hijyeni konusunda içinizi rahat ettirecek şekilde üretimi sağlanmaktadır. Havalı hasta yatağı düzeneği isminden de anlaşılacağı üzere pompaları herhangi bir sorun çıkarmaz ve gayet kullanışlıdır. Özel kutusunda sakladığınız sürece sorun yaşamayacaksınız.  Ayrıca havalı hasta yatağıtaşınabilirdir.

Havalı hasta yataklarının özellikleri üç ana grupta toplanabilir.

İnsanların aklında oluşan bir diğer soru ise  kullanımını zor olmasıdır. Pozisyon veren havalı hasta yatağını istediğiniz zaman havasını söndürüp tekrardan şişirebilirsiniz. Tek kişi bunu kolaylıkla yapabilir.

Havalı Hasta Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Havalı hasta yatağı özellikleri arasında faydası da olan bu yataklar hastanın hareket durumuna göre hastanın vücut yapısını ve pozisyonu aldığı için çok rahat bir şekilde dinlenme imkanısunar.Bir insana gerek kalmaksızın şişirmesi ve söndürülmesi kolaydır yastığın kendine özel bir şiltesi vardır ve bu şilte silinebilir anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Birçok özelliğe sahip bu yataklar hastanın kilosuna göre ayarlanabilmesi ile yatalak bir hasta bu yatağı kullanıyorsa düzenli olarak havasını alıp indirip hastaya masaj yapmasını ve böylelikle vücudunda sürekli yatmaktan dolayı kaynaklanacak olan yaraları engellemiş olursunuz. Bundan dolayı masaj yapma özelliği İle hastaya hem psikolojik hem de fiziken rahatlama ve tedavisinde ilerleme sağladığından çok kişi tarafından tercih ediliyor.

Yatağın şişirilip indirilmesinden dolayı vücut hava alıyor. Su geçirmez olan bu yataklar elektrik sistem ile çalıştığı için insanlarda bazı soru işaretleri bulunur fakat bu konuda içiniz rahat olabilir. Çünkü bu yataklar güvenlik konusunda da gerekli tedbirleri alarak üretilmiştir. Fakat su geçirmezliğinin yanı sıra kimyasal reaksiyon veya sıvı ile temas ettirilmemesi gerekmemektedir. Yani kimyasal sıvılar özelliğini bozacağından dolayı yatakla temas ettirilmemelidir. Yatağın elektrik tesisatı ile çalışmasından dolayı insanların aklında elektrik faturasını fazlaca etkileyip etkilemeyeceği konusunda da bazı soru işaretleri bulunuyor. Bu soru işaretlerini ortadan kaldırmak adına şunu söyleyebiliriz ki bu yataklar çok düşük elektrik enerjisi ile çalışır ve faturanızda korkutacak bir fark olmayacaktır. Firmalar havalı hasta yatağı kiralama hizmetleri de sağlamaktadır.

Hasta Yatağının Kullanım Süresi Ne Kadardır?

Havalı hasta yatakları minimum garanti süresi ortalama 2 yıldır ve kullanım ömrü ise 10 yıl kadardır. Bu açıdan da gayet uzun ömürlü olduğu söylenebilir. Bu yatakları kolaylıklamedikallerden yada üretici firmalardan temin edebilirsiniz. Hasta ve hasta yakınlarına oldukça konforlu bir yaşam sağlar özellikle de hastanın iyileşme sürecine olumlu etkisi vardır. Havalı hasta yatakları bir tek kişi tarafından açılıp kapanabilen özelliğinden dolayı havasının alınıp taşınabilir olması da hem hasta yakınlarına hem de hastaya pratik ve konforlu bir çözüm sunmaktadır.

Hasta Yatağını Nasıl Temin Edebiliriz?

Bilindiği üzere medikal bir üründür. Bu ürünü üreticiden yada medikallerden kolaylıkla alabilirsiniz. Hastanın sağlık durumuna, bulunduğu ortamın şartlarına, düzenine ve büyüklüğüne göre seçilmelidir. Doğru seçim için profesyonel yardım almanız gerekebilir. Çünkü bu yatakların farklı özellikleri vardır.

Hasta yatağı yatalak hastalar dışında kendi işlerini görebilen hastalarda da kullanabilmektedir. Bunun için herhangi bir ayrım yoktur, hastalar kendi başlarına bu yatakları şişirebilir tekrardan katlayıp gittikleri herhangi bir yere de getirebilirler. Her bütçeye uygun pratik bu yataklarına kolaylıkla firmamızdan temin edebilirsiniz. Bu açıdan sizlere yardımcı olmak ve hizmette bulunmak için buradayız.

Kaynaklar:

  1. https://www.hurriyetmedikal.com
  2. https://www.hasta-yataklari.com
  3. https://www.haskarmedikal.com
Share this post
Repost0
To be informed of the latest articles, subscribe:
Comment on this post