Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog

Hasta karyolası ve hasta yatakları ürünlerinin tanıtımının yapıldığı, satışının yapıldığı web sitesi.

Hasta Karyolası

Çift Kişilik Havalı Hasta Yatakları

İnsanlar hasta yatağı nedir sorusunu merak ettikleri için bu sorunun cevabını vermek gerekir. Hayatının belirli bir dönemini yada rahatsızlığı sebebi ile bundan sonraki yaşamını yatağa bağımlı olarak geçirmek zorunda kalan kişiler için özel olarak üretilen yataklara hasta yatağı adı verilir. Aynı zamanda hastanelerde bulunan tüm yataklar da hasta yatağıkategorisinde ilk sırada yer alır. Yani hasta yataklarındaki en önemli amaç; yatan hastanın bedeninin iyi bir şekilde dinlenebilmesini sağlamaktır. Diğer bir önemli amaç da hastanelerde özellikle acil durumlarda yatağı pratik bir şekilde hareket ettirebilmektir.

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Teknolojinin ilerlemesi ve yaşamımızda her konuda kolaylık sağlanması için yapılan çalışmalarda elbette ki hasta yatakları da unutulmadı. Günümüzde hasta yataklarında, hastaların durumu göz önünde bulundurularak farklı modellerin üretimi sağlandı. Geçmiş yıllarda hasta yatağı; hastanelerde sadece sabit bir yatak iken şuan ortopedik, ayarlı, çok özellikli ve kullanışlı durumdadır. Evlerde yatan hastası bulunan aile fertleri de odada bulunan bir karyola yada koltuğu hasta yatağı olarak kullanıyordu. Şu an hasta yatağı modelleri arasında 2 motorlu hasta yatağı, 3 motorlu hasta yatağı, 4 motorlu hasta yatağı ve havalı hasta yatağı modelleri bulunuyor. Hatta çift kişilik havalı hasta yatağı şeklinde modelleri de mevcut durumda.

Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Çift kişilik havalı hasta yatağı modeli diğer hasta yatağı modellerine nazaran çok daha konforlu ve ortopediktir. Hasta yataklarının genel özelliklerinden bahsedecek olursak; öncelikle 2,3 ve 4 motorlu hasta yataklarından kısaca bahsedelim. Motorlu hasta yataklarında motor sayısı ne kadar fazla ise yatağı hareket ettirebilme özelliği daha da fazla olur. Ayrıca hasta yatağındaki modelin yüksekliği ve motor sayısının çok oluşu diğer özelliklerinin de çok oluşu anlamına gelir.Örneğin; 2 motorlu bir hasta yatağı belirli bir ağırlığı taşıyabilir durumda iken, 4 motorlu hasta yatağı çok daha fazla ağırlığı taşıyabilir durumda olacak şekilde üretilir. Farklı bir örnekle 2 motorlu hasta yatağında serum askısı tek bir noktada bulunur iken, 4 motorlu hasta yatağının dört köşesinde de acil durumlar için ayrı ayrı serum askısı bulunur. Hatta 4 motorlu olan hasta yatağının tekerlekleri 360 derece döndürülebilir. Bu da hasta ve hasta yakınları için büyük bir avantajdır. Hasta yataklarında acil durum butonu da yer alır.

Havalı Hasta Yatağı Nedir?

Hasta yatağı modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden biri de havalı hasta yatağıdır. Bu modelin çift kişilik havalı hasta yatağı modelleri de üretilmiştir. Havalı hasta yatakları diğer hasta yatağı modellerine göre çok daha fazla özelliğe sahiptir. Modelin isminden de anlaşıldığı gibi havalı yani hava doldurularak kullanılan bir modeldir. Havalı hasta yatağı çeşitleri arasında yoğun olarak kullanılan boru tipi havalı yataklardır.

Havalı Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Çift kişilik havalı hasta yatağı özellikle uzun süre yatan hastaların vücudunda oluşan yatak yaralarının tedavisi ya da bu yaraların oluşmasını önlemekamacı ileüretilmiştir. Havalı hasta yatağında belirli sayıda borular bulunur. Bu borular hava mekanizması aracılığı ile doldurularak şişirilir. Hazır hale gelen havalı yataklar anti-bakteriyel özelliğe sahiptir. Yatan hastanın vücut şeklini alır ve böylece hastanın daha konforlu olması sağlanır. Silinmesi ve temizliği oldukça basit ve pratiktir. Ayrıca hava ile doldurulmuş durumda olan borulardan herhangi biri hasar alırsa, yatağı komple yenilemek yerine sadece hasar alan boru yenilenebilir. Bu sayede hasta yakınları ekonomik olarak da zorlanmamış olur.

Havalı Hasta Yatağı Fiyatları Nelerdir?

Hasta yatakları fiyatları, hasta yakınlarının ortalama bütçeleri göz önünde bulundurularak ücretlendirilir. Tabi ki yatak modelinde özellik ne kadar fazla ise özelliği az olan modele göre bir tık daha fazla ücretlendirme yapılır. Fakat firmalar bu konu için de hasta yakınlarına kolaylık sağlar. Hasta yatağı satın alamayacak hasta yakınları için firmalar hasta yatağı kiralama sistemi oluşturulmuştur. Hatta özellikle geçici bir rahatsızlığı olan hastaların tedavi süreci için doktorlar hasta yatağı önerebiliyor. Bu durumda da hasta yatağı kiralama imkanı sayesinde hastaların yüzü gülüyor ve yine bu sayede hastalar daha rahat bir tedavi süreci geçiriyor. Sizler de firmamız ile iletişime geçerek konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir ve istediğiniz modelde hasta yatağına sahip olabilirsiniz.

Kaynak web siteleri:

  1. https://www.hurriyetmedikal.com
  2. https://www.haskarmedikal.com
Share this post
Repost0
To be informed of the latest articles, subscribe:
Comment on this post