Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog

Hasta karyolası ve hasta yatakları ürünlerinin tanıtımının yapıldığı, satışının yapıldığı web sitesi.

Hasta Karyolası

Hasta Karyolası Çeşitleri Nelerdir?

Hasta olan kişinin hastalığı ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurularak önem taşıyan,  tedavi sürecinin olmazsa olmazı hasta yatakları karyola çeşitleri birçok model ve özelliğe sahiptir. Hasta karyola çeşitleri başta manüel olmak üzere iki motorlu karyola, asansörlü yatak ve yoğun bakım yatakları olarak dört gruba ayrılıyor. Ayrıca bu modeller kumanda ve manüel olmak üzere iki gruba ayrılmakta olan modellerdir. Hastaların konforu ve güvenliği açısından oldukça büyük önem taşıyan hasta yatağı modelleri hastanın hastalığı ve yatış süreci boyunca ağrılarını ve tüm ihtiyaçlarını olumlu yönde etkilediği görülmüştür.

Manuel Yatak Çeşitleri

Manuel yatak çeşitleri el gücüne ihtiyaç duyan ve tüm işlemlerin el ile ayarlanarak yapılması sonucu kullanılan yatak çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Motorlu hasta yatakları ve elektrikli olan modellerin yanı sıra daha az tercih edilen modeller olduğunu söyleyebiliriz. Birçok model ve çeşit olarak bulabileceğiniz manüel yatakları hala günümüzde kullanılmaktadır. Birçok fonksiyonel özelliği bulunan manüel yataklar geçmiş yıllarda en çok kullanılan ürünlerin başında geliyordu.

Hasta Yatağı
Manuel Hasta Karyolası
Tek Taraflı Manuel Hasta Karyolası

Tek taraflı hasta karyolası çeşitleri orta düzey bir kullanıma sahip bir modeldir. Yine piyasada elektrikli ve motorlu yataklara doğru orantıda hastalar tarafından tercih ediliyor. Tek taraflı hasta karyolası modelinin en önemli özelliği baş ve ayak kısmının hareket ettirebilme özelliği bulunuyor. Tek taraf isminden de anlaşılacağı gibi baş kısmını doğru ve uygun şekilde dikkat edilerek hareket ettirebilirsiniz.

Trendelenburg Yapabilen Hasta Karyolası Modeli

Bu model manüel hasta yatağı karyola hizmeti olarak en gelişmiş özelliklere sahip hasta yatakları diyebiliriz. Hasta yataklarının tamamının eğik veya farklı açılar ile çevirebilir özelliği bulunuyor. Günümüzde artık motorlu ve elektrikli hasta karyola modelleri tercih edilmeden ve gelişmeden önce eski yıllarda en çok kullanılan model olduğunu görmekteyiz. Bu modeli manüel yatakların en gelişmiş modeli olarak tercih edebilirsiniz.

Motorlu Hasta Karyola Modeli

Bu modeller günümüzde en çok tercih edilen ve talep görülen gelişim bir tasarıma sahip olma özelliğini taşıyor. Avantajlı ve fonksiyonel özellikleri barındıran motorlu hasta karyola çeşitleri günümüze tüm merkezlerde yoğun olarak kullanılan bir modeldir. Kolay ve pratik kullanım sağlayan motorlu hasta yatakları kumandalı ve elektrikli olmak üzere başlıca modellere sahiptir. Motorlu hasta karyolası çeşitleri iki motorlu, üç motorlu veya dört motorlu olmak üzere birçok donanımlı fonksiyonel özelliğe sahip modeller olarak müşterilere sunuluyor. Hastaların konforu ve güvenliği açısından en çok tercih edilen modeller olduğunu söyleyebiliriz. Her konuda gelişmiş ve üst düzey kapasitede medikal yataklar olarak kullanılıyor.

İki Motorlu Hasta Karyola Modeli

İki motorlu hasta karyola çeşitleri elektrikli ve kumandalı olarak kullanıma sahip bir modeldir. Yatağın baş ve ayak kısmının hareket ettirebilme özelliği bulunuyor. İki motorlu karyola modeli demek iki hareket kapasitesi olan yatak modeli demektir. Kullanılma teknikleri bakımından kendi içinde modelleri bulunan iki motorlu karyola çeşitleri dual motorlar olarak ve piston modelleri olarak ayrılıyor. Dual modeller daha az ağırlık taşıyan modellerdir. Piston modeller ise daha çok ağırlık taşıyan modeller olarak hastalara sunuluyor. Kaliteli ve profesyonel modeller olarak aynı zamanda az dönebilen ve çok dönebilen motor çeşidi olduğunu görmekteyiz.

2 Motorlu Hasta Yatağı
İki Motorlu Hasta Karyolası
Üç Motorlu Karyola Modeli

Hastalar için en uygun en rahat ve avantajlı bir model olarak oldukça önemli bir yere sahip. Bu yatakların diğer hasta yataklarından ayıran özelliği üçüncü motor sayesinde aşağı veya yukarı çıkarılabilir bir model olarak çok tercih ediliyor. Özellikle yatalak ve felçli hastaların yaşamına büyük konfor sağlayan bir sistem olarak tercih ediliyor. Hastanın transfer işlemi ve bakımı banyosu çok daha pratik yapılabiliyor. Hastaların ihtiyaçları doğrultusunda birçok model ve çeşit medikal yatak karyola çeşitlerimiz mevcut. Hastalar yatak alırken kaliteye ve modele önem vererek seçim yapmalı. Felçli yürüyemeyen bir hasta için oldukça uygun bir model olan asansörlü karyola çeşitleri kolaylıkla kullanılan modeller olarak öne çıkıyor. Kaliteli ve profesyonel hizmet sağlayan hasta yatakları fiyatları modele ve çeşide göre değişkenlik göstermektedir.

3 Motorlu Hasta Yatağı
Üç Motorlu Hasta Karyolası
Dört Motorlu Hasta Karyola Modeli

Dört motorlu hasta yatakları diğer hasta yatakları çeşitlerine göre çok fonksiyonel sistemlere sahiptir. Hastayı istenilen pozisyonlara kısa zamanda ve sürede kumanda ile çok kolay getirebilirsiniz. Tüm yatak modelleri için web sitemizi inceleyebilir dilerseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz.

4 Motorlu Hasta Yatağı
Dört Motorlu Hasta Karyolası

 

Share this post
Repost0
To be informed of the latest articles, subscribe:
Comment on this post